Welke bestelling heeft de huidige veilinglijst goedgekeurd. Nieuwe veilinglijst: hoe toe te passen

De veilinglijst voor 44 federale wetten wordt goedgekeurd door de regering van de Russische Federatie en wordt periodiek bijgewerkt. De volledige naam is een lijst van goederen, werken, diensten, in het geval van de aankoop waarvan de klant verplicht is om een ​​veiling in elektronische vorm te houden (elektronische veiling).

De twee vorige edities van de lijst zijn niet meer geldig. Dit zijn regeringsbesluiten nr. 2019-r van 31 oktober 2013 en nr. 740-r van 25 april 2015.

Veilinglijst 2017 goedgekeurd door regeringsdecreet nr. 471-r van 21 maart 2016 en is in 2016 al twee keer gewijzigd. De veilinglijst voor 44 FZ 2016 d.d. 10 augustus, goedgekeurd bij order nr. 1682-r, is geldig in 2017.

Wat staat er op de veilinglijst onder 44 FZ

De lijst bevat groepen goederen, werken en diensten met een indicatie van het type activiteit volgens de volledig Russische classificatie. U kunt het originele document downloaden en nagaan of uw type activiteit is opgenomen in de veilinglijst onder 44 FZ.

We hebben een meer begrijpelijke en vereenvoudigde structuur van de veilinglijst onder 44 FZ opgesteld om het zoeken als referentie te vergemakkelijken.

Het meest talrijke onderdeel van de veilinglijst onder 44-FZ is de goederenlijst, voor de uitvoering van overheidsopdrachten waarvan het houden van een elektronische veiling noodzakelijk is. Waaronder:

    Grondstof. Een vrij grote groep goederen, waaronder olie en olieproducten, aardgas en kolen en producten van cokesovens, diverse chemicaliën en producten, metalen in afgewerkte en ertsvorm, producten van andere mijnbouwondernemingen, evenals hout, timmerhout en andere producten van de bosbouw- en houtkapindustrie.

    Voedsel. Deze categorie goederen op de veilinglijst omvat een verscheidenheid aan voedingsmiddelen en dranken, vis en producten uit de visserij en viskwekerijen en aanverwante verwerkende industrieën, natuurlijk en gezuiverd water, evenals de levering van ijs, koude lucht en gekoeld water.

    Kleding. Omvat textiel en textielproducten, kleding en schoeisel, leer en leerproducten.

    Apparatuur. Dit gedeelte van de lijst bevat verschillende soorten apparatuur, waaronder computer, optische en elektronische apparatuur, evenals gespecialiseerde medische apparatuur. Industrieel en oogstmaterieel wordt als aparte groep aangemerkt.

    Ander. Een nogal diverse categorie goederen, waaronder producten van landbouw- en jachtboerderijen, papierindustrie en producten gemaakt van papier, karton en andere soortgelijke materialen, verschillende medicijnen en medische preparaten, materialen en gereedschappen.

De aanwezigheid van een veilinglijst vereenvoudigt het vakkundig toepassen van 44-FZ in de praktijk aanzienlijk. Dit komt doordat elke klant of leverancier die dit document gebruikt, snel kan bepalen of een elektronische veiling een verplichte procedure is voor de openbare aanbesteding van een bepaald product.

Nieuwe veilinglijst: hoe toepassen De essentie van de wijzigingen De regering heeft een nieuwe lijst goedgekeurd van goederen, werken en diensten die via een elektronische veiling zijn aangekocht. Wijzigingen in de veilinglijst hangen samen met de introductie van nieuwe OKPD2-codes. Er is echter een belangrijke nuance. De wet verbiedt nog steeds niet de aankoop van goederen van de lijst op andere manieren. Hoe je geen fout maakt bij het kiezen van een inkoopmethode, rekening houdend met innovaties, lees de uitleg. De veilinglijst, goedgekeurd door regeringsbesluit nr. 471-r van 21 maart 2016, is op 21 maart 2016 in werking getreden. Dit is een gelegenheid om klanten eraan te herinneren dat er dergelijke goederen en diensten zijn, voor de aankoop waarvan het noodzakelijk is om een ​​elektronische veiling te houden. Wat is een veilinglijst Wet nr. 44-FZ vereist dat klanten een elektronische veiling houden als het object van aanbesteding is opgenomen in de lijst die is goedgekeurd door de regering van de Russische Federatie. Vergeet niet dat een dergelijke lijst ook kan worden opgesteld door regionale autoriteiten (deel 2 van artikel 59 van wet nr. 44-FZ). Daarom, als u gaat kopen voor de behoeften van het onderwerp, controleer dan of er voorschriften zijn die de lijsten in uw regio hebben goedgekeurd. Goederen en diensten worden in de lijsten opgenomen op de volgende gronden: het is mogelijk om een ​​gedetailleerde en nauwkeurige omschrijving van het inkoopobject te formuleren; criteria voor het bepalen van de winnaar van de veiling hebben een kwantitatieve en geldelijke waarde. Wordt altijd een veiling gehouden voor goederen uit de lijst van OPMERKINGEN De aankoop van diensten van kredietinstellingen voor de overdracht van voordelen en subsidies aan burgers moet door de klant worden uitgevoerd via een elektronische veiling in overeenstemming met de bepalingen van wet nr. . U kunt een offerteaanvraag of een offerteaanvraag doen. En als de voorwaarden van de aankoop onderworpen zijn aan een van de paragrafen van Art. 93 van wet nr. 44-FZ, dan mag de veiling helemaal niet worden gehouden door een contract met één leverancier te sluiten. Het blijkt dat alleen voor goederen van de veilinglijst geen prijsvraag kan worden gehouden. Als de goederen op de lijst staan ​​en u bent niet klaar om een ​​elektronische veiling te houden, controleer dan zorgvuldig of u de normen van wet nr. 44-ФЗ overtreedt door een offerteaanvraag aan te kondigen. Deze inkoopmethode is immers alleen geschikt als de NMTsK minder is dan 500 duizend roebel, het jaarlijkse volume van dergelijke aankopen niet hoger is dan 10% van de SGOZ en niet hoger is dan 100 miljoen roebel. (Brief van het Ministerie van Economische Ontwikkeling van Rusland d.d. 21 december 2015 nr. D28i-3712). Een verzoek om voorstellen kan ook worden ingediend in gevallen die strikt zijn omschreven in wet nr. 2 eetlepels. 55 van wet nr. 44-FZ (er zijn bijvoorbeeld geen aanvragen voor deelname ingediend of alle ontvangen aanvragen zijn afgewezen); de elektronische veiling heeft niet plaatsgevonden; het is noodzakelijk om goederen, werken, diensten te kopen die het onvervulde deel van het beëindigde contract vormen; het is verplicht om goederen en diensten te kopen die in paragrafen zijn gespecificeerd. 2, 3, 7, 9, 10 uur 2 eetl. 83 van wet nr. 44-FZ. Bijvoorbeeld de aankoop van geneesmiddelen die aan een patiënt zijn voorgeschreven om gezondheidsredenen of vanwege individuele intolerantie (artikel 7, deel 2, artikel 83 van wet nr. 44-FZ). Houd bij het kiezen van een RFP als inkoopmethode rekening met de hoge waarschijnlijkheid van verificatie. De lijst met redenen voor de implementatie ervan is immers gesloten Hoe te controleren of een product in de lijst is opgenomen In de nieuwe lijst worden goederen, werken en diensten aangegeven in overeenstemming met hun codes volgens de All-Russian Classifier of Products per type economische activiteit OK 034–2014 (CPE 2008). Zo wordt de taak van de klant om het aankoopobject in de lijst te vinden vereenvoudigd. In de overeenkomstige posities van het gestructureerde schema zijn de codes inderdaad hetzelfde. VOORBEELD Een instelling is van plan kleding en schoeisel aan te schaffen. De veilinglijst bevat de codes 14 "Kleding" (exclusief kinderkleding) en 15.2 "Schoenen". De klant is verplicht om een ​​elektronische veiling of offerteaanvraag uit te voeren (als de NMTsK minder dan 500 duizend roebel is). En alleen voor de aankoop van kinderkleding heeft de instelling het recht om een ​​openbare aanbesteding uit te schrijven. Aandacht! Sancties Voor de verkeerde aankoopkeuze van goederen die zijn opgenomen in de lijsten die zijn goedgekeurd door de regering van de Russische Federatie of samenstellende entiteiten van de Russische Federatie, kan de FAS Rusland de ambtenaren van de klant onder administratieve verantwoordelijkheid brengen en hen een boete van 50 duizend roebel geven . Houd er rekening mee dat voor klanten onder wet nr. 223-FZ de lijst met aankopen die in elektronische vorm moeten worden uitgevoerd, van henzelf is. Het werd goedgekeurd bij decreet van de regering van de Russische Federatie van 21 juni 2012 nr. 616. Eind 2015 werd het aangepast rekening houdend met de nieuwe OKPD2-codes.

Bieden via een elektronisch platform is de meest populaire manier om een ​​leverancier te bepalen in het kader van relaties op het gebied van het contractsysteem. In 2016 was 58% van de 3 miljoen bestellingen afkomstig van een elektronische veiling met een totale prijs van geplaatste kavels van iets meer dan 3,8 biljoen roebel. Laten we eens kijken in welke gevallen de klant verplicht en gerechtigd is om elektronische veilingen te houden, welke bestelling de huidige veilinglijst heeft goedgekeurd en welke goederen, werken en diensten erin zijn opgenomen.

Normatieve basis

Deel 2 Art. 48 44-FZ stelt de prioriteit van het houden van een openbare aanbesteding vast in vergelijking met andere methoden om een ​​leverancier te bepalen. In alle gevallen voert de klant de aanbesteding uit via een openbare aanbesteding, met uitzondering van de gevallen die onder meer worden bepaald door Art. 59, waarin de inhoud van de procedure voor elektronische veilingen (EA) wordt onthuld.

De verplichting om bepaalde goederen en werken alleen door EA te kopen, is vastgelegd in deel 2 van art. 59. De lijst is goedgekeurd bij besluit van de regering van de Russische Federatie van 21 maart 2016 nr. 471-r en kan ook worden opgesteld door het onderwerp van de Russische Federatie.

Naast de gevallen vermeld in de Beschikking, is Deel 3 van Art. 59 van de wet bevat bepalingen over het recht van de klant om elektronisch een bestelling te plaatsen en bij gebrek aan een noodzakelijk item in de lijst.

Lijst met aankopen per veilingmethode volgens 44-FZ

De verplichting tot het voeren van een elektronische procedure is onder meer vastgelegd voor de volgende objecten:

  • landbouwgoederen en -diensten;
  • mijnbouw producten;
  • voedingsmiddelen en dranken;
  • kleren;
  • papier;
  • geneesmiddelen;
  • computerapparatuur;
  • bouwwerkzaamheden enz.

De door de regering opgestelde lijst is vrij uitgebreid en omvat meer dan 50 OKPD2-klassen. Een volledige lijst van veilinggoederen onder 44-FZ wordt gepresenteerd in de bovengenoemde volgorde van de regering.

Uitzonderingen op de regels

De klant heeft het recht om geen EA uit te voeren, zelfs als het onderwerp van de bestelling in de bovenstaande lijst staat in de volgende gevallen.

1. Houd indien mogelijk een wedstrijd met twee fasen of een beperkte deelname.

Bijvoorbeeld: voedingsproducten (OKPD2-10) zijn opgenomen in de lijst, maar volgens clausule 6 van bijlage nr. 2 bij resolutie nr. 99 van 4 februari 2015 is het mogelijk om een ​​wedstrijd te houden met beperkte deelname aan de levering van voedselproducten gekocht voor educatieve en andere organisaties, bij NMTsK meer dan 500.000 roebel.

2. Bij de aankoop van voedingsproducten, dranken gekocht voor instellingen die zich bezighouden met het onderwijsproces en recreatie van kinderen, medische organisaties, instellingen voor sociale dienstverlening, kinderrecreatieorganisaties.

3. Bij aankoop van kinderkleding.

4. Bij het uitvoeren van werken aan de aanleg, reconstructie, revisie van bijzonder gevaarlijke, technisch complexe en unieke voorzieningen, evenals kunstmatige wegconstructies die zijn opgenomen in de samenstelling van federale, regionale of intergemeentelijke, lokale wegen. Hoewel bouwwerken (OKPD2-43) in de lijst zijn opgenomen, heeft de klant het recht om een ​​open of beperkte aanbesteding uit te schrijven, afhankelijk van de grootte van de NMCC voor deze gespecialiseerde werken.

5. Bij het verlenen van diensten voor het verstrekken van voedsel en diensten voor rituele en rituele evenementen (bruiloften, banketten ter gelegenheid van de geboorte van een kind, een jubileum).

6. Bij aankoop van souvenir- en cadeau-stembiljetten voor het stemmen bij verkiezingen en referenda.

7. Bij de aankoop van diensten voor het ruilen van residentieel vastgoed.

Speciale condities

De klant heeft het recht om objecten die op de veilinglijst zijn opgenomen op een andere manier te kopen in de volgende gevallen:

  • met een NMTsK van niet meer dan 500.000 roebel - een offerteaanvraag (in overeenstemming met de artikelen 75, 76, ongeacht de omvang van de NMTsK op het grondgebied van een vreemde staat of voor het verlenen van medische zorg);
  • bij bestelling bij één leverancier, in overeenstemming met art. 93. Bijvoorbeeld met NMTsK van niet meer dan 100.000 roebel;
  • bij het uitvoeren van een verzoek tot het indienen van voorstellen, in overeenstemming met Art. 83. Bijvoorbeeld wanneer een herhaalde EA ongeldig wordt verklaard.

De veilinglijst is in sterkere mate een beperking voor de openbare aanbestedingsprocedure en geen voorwaarde voor de veiling.

Verantwoordelijkheid voor het kiezen van een inkoopmethode

Kunst. 7.29 van het Wetboek van Administratieve Delicten stelt aansprakelijkheid vast in geval van een onjuiste beslissing bij het kiezen van een methode voor het bepalen van een leverancier in de vorm van een administratieve boete van maximaal 50.000 roebel.