Keskmise rühma rakendustunni „Linnud. Keskmise rühma rakendustunni kokkuvõte teemal: „Linnud

Rakenduse "Linnud okstel" õppetunni kokkuvõte

(keskmine grupp)


Eesmärgid:
- õpetada lapsi linnukujuliselt taotlust tegema;
- fikseerige idee nende nimest, struktuurilistest tunnustest, kehakujust, tiibadest, sabast, eripäradest erinevad tüübid linnud;
- kasvatada armastust ja hoolivat suhtumist lindudesse;
-kinnistada liimi täpse kasutamise oskust;
- arendada sõrmede peenmotoorikat, oskust kuulata ja kuulda lindude laulu;
- arendada vaatlust, tähelepanu;
- harjutada õiget hääldust; arendada vastust verbaalsele signaalile.


Varustus: värvilise paberi mall: keha, tiib, saba, nokk; albumilehe põrand; õlilapid, pintslid, liim, salvrätikud. Lindude kujutis: tihane, varblane, rähn, pääsuke; puu pilt. Lindude laulu helisalvestus. Mänguratas.


Tunni edenemine:
Läheme retkele metsalagendikule. Läheme autoga. Kuidas ta signaali annab? (Lapsed sisenevad rühmaruumi, kuhu on eelnevalt kinnitatud lindude kujutised)
-Kuulge, poisid, kes laulab nii ilusti? (Linnud)
- Kuhu nad peitsid? Otsime need üles ja vaatame, millised linnud meie juurde lendasid. See on nelikümmend. Teda kutsutakse ka harakaks – valgekülgseks, sest tema küljed on valged. See on varblane. Krapsakas hüppaja. Kuidas ta piiksub? Tibu-piiks!
- Mis lind see on? Punases mütsis, puu otsas oma terava nokaga, koputus - koputus. Rähn.
- Ja see on tihane - tal on kollane kõht. Kõik need linnud elavad meie kõrval talvel ja suvel.
- Aga see lind lendas meie juurde lõunast. See on pääsuke. Ta lendab väga kiiresti, püüab kääbusid, sääski ja muid kahjulikke putukaid.
- Vaata, poisid, milline ebatavaline lind? Kust ta tuli? Arvan, et tean: selle linnu tegid teise lasteaia lapsed ja saadeti maailma vaatama. Kas see on tõesti ilus?
- Jah!
- Kas sa tahad, et ma õpetan sulle nii ilusaid linde tegema? Ja kui teete, laseme neil teistesse lasteaedadesse kuttidele külla lennata.
Mõelgem kõigepealt välja, millest lind koosneb. Ma näitan ja te nimetate osad.
- Pea.
- Mis läheb sujuvalt kehasse.
- Tiib. (miks sul tiiba vaja on?)
- Saba. (miks sul hobusesaba vaja on?)
-silm. (miks teil silma on vaja?)
-Nokk. (miks sul nokat vaja on?)
- Ja nüüd näidake vaikselt, kuidas linnud lendavad (õppisite muusikatunnis liikumisi). Linnud lendasid, lendasid ja istusid vaikselt laudade taha, et mitte metsalagendikul müra teha.
- Vaata, mis on sinu ees laual.
1. Voldikul kujutatud oks.
2. Sinu tulevase linnu keha.
3. Tiib.
4. Saba.
5. Ümmargune väike silm.
6. Väike kolmnurksilm.
- Esimese asjana paneme oksa meie ette. Seejärel määrime keha liimiga ja “istutame” linnu oksale. Linnu pea on ülaosas ja saba all. Liimige tiib ja liimige saba. Seejärel liimige silm ja nokk.
-Meie linnud on valmis, istutame nad ühisele puule ja nad laulavad meile kõlavaid laule.
-Oh, kui valjult linnud laulsid, mida nad tahavad? Tundub, et tean. Nad pakuvad meile mängida mängu "Varblased ja auto." (Mäng)
- Mida sa metsalagendikul tegema õppisid?
- Kas teile meeldis meie reis?
- Meil ​​on aeg koju minna: lehvitage lindudele hüvasti ja istuge väikesesse autosse.


Rakenduse õppetunni kokkuvõte
teemal "Talvivad linnud".
(keskmine koolieelik)
Koostanud:
õpetaja Gabak M.I.
Tunni kokkuvõte teemal "Talvivad linnud".
Eesmärk: õpetada lapsi kandma rakendustes härja ja tihase kujutist, pea ja torso kuju tunnuseid, saba (värvilisest paberist osadeks lõikamine), jälgides suhtelist suurust. Viige lindude värv üle. Arendada esteetilist taju.
Arendusülesanded: arendada laste loomingulisi võimeid, ilumeelt, oskust mõista ja hinnata ümbritseva maailma ilu ja rikkust, arendada visuaalset tähelepanu ja taju, mälu, peen- ja üldmotoorikat.
Õppeülesanded: jätkake lastele osade hoolika kleepimise, liimi kasutamise õpetamist, selgitage ja laiendage arusaamist talvituvatest lindudest, nende struktuurist. Moodustage talvitavate lindude mõiste. Täiustage ja aktiveerige sõnavara
Õppeülesanded: kasvatada hoolivat suhtumist lindudesse, armastust metsloomade vastu ja soovi lindude eest hoolitseda; täpsus ja tähelepanelikkus Kujundada koostööoskust, üksteisemõistmist, heatahtlikkust, iseseisvust.
Näidismaterjal: talviseid maastikke kujutavad illustratsioonid, ainepildid, “Talvelinnud”, liimipliiats, värviline paber, linde kujutavad värvilehed, kasvataja tehtud näidis Materjalid tunni jaoks: liimipliiats, värviline paber, linde kujutavad värvilehed, magnetofon (Linnulaul). Metoodilised võtted: vestlus-dialoog, illustratsioonide vaatamine ja nende peal vestlemine, kehalise kasvatuse tund “Nelikümmend valget külge”, produktiivne tegevus, näpuvõimlemine “Mitu lindu lendas meie söödakotta”, kokkuvõtete tegemine.
Eeltöö:
1. Illustratsioonide, iseloomulike, välismärkide (saba, nokk, sulgede värvus, suurus) uurimine.
2. Vestlused lastega jalutuskäigul lindude vaatlemise ja toitmise käigus, lindude eest hoolitsemisest.
3. Entsüklopeedilise kirjanduse lugemine.
4. Luuletuste päheõppimine lindudest.
Aja organiseerimine.
Plaksutage, plaksutage, ärge haigutage ja andke mulle oma käsi. Lapsed hoiavad käest kinni ja soovivad üksteisele positiivset suhtumist. Oleme kõik sõbrad, oleme üks perekond.
Üllatushetk: koputus uksele, kiri Dunnolt ja tema sõpradelt.
Õpetaja loeb kirja: Kallid poisid, Dunno ja ta sõbrad kirjutavad teile. Elame kuumadel maadel ja pole kunagi näinud tihaseid ja härjapoegi, meie juurde nad ei lenda. Nad tahtsid avaldust teha, aga läksid täiesti segadusse. Arvasin, et härjal on kollane rind ja sõbrad ütlevad, et see on punane. Poisid, palun aidake meid. Ma tean, et teie rühm on Sparrows ja teate tõenäoliselt lindudest kõike.
Tunni edenemine
Kasvataja: noh, millised poisid Dunnot aitavad. Laste vastused.
Räägime Dunnole luuletuse meie rühma kohta.
Meie rühm Varblased,
Malakad lapsed.
Meile meeldib säutsuda
Peck terad;
Ja külmal talvel
Et lennata oma söötjate juurde.
- Öelge mulle, poisid, mis aastaaeg praegu on? - Ja milliseid linde saame talvel tänaval näha? - Kuidas saab nimetada linde, kes talveks meie juurde jäid? - Täna räägime talvituvatest lindudest . Vaata pilte ja pane lindudele nimed.
pilte vaadates
Kasvataja: paneb flanelograafile pilte, millel on kujutatud talvitavaid linde: tuvi, tihane, varblane, vares, rähn, härjavits.
– Muidugi teate, et külma ilmaga lendavad paljud linnud lõunasse. Kuid mitte kõik, on neid, kes ei lenda minema, vaid elavad meiega aastaringselt (vares, tuvi, varblane).
- Ja on neid, kes tulevad meie juurde ainult talve veetma (tihased, härglinnud).
- Bullvinte kutsutakse nii, sest nad lendavad meile koos esimese lumega. Härjal on punane rind, sinakashall selg ning must pea ja tiivad.
- Tihasel on kollased rinnad ning mustad pead ja tiivad.
Räägi mulle varesest. Mis ta on? (suur, must, tähtis, kaval).
See lind on teile tuttav. Kes see on? Räägi mulle varblasest.
- Mis ta on? (väike, hall, krapsakas, kiire).
Seda lindu võib leida metsast. See on rähn.
Ta koputab sageli puidule ja kas sa tead, miks ta seda teeb?
- Rähn ravib puid, eemaldades koore alt kahjulikud putukad.
Räägi mulle sellest linnust. Kes see on? Mis ta on?
(Tuvi on suur, hall, mühiseb.)
- Mis linnud need on? Talvimine.
- Miks neid nii kutsutakse?
Fitnessi minut.
Harakas - valgepoolne
keedetud puder,
Laste toitmine:
Ma andsin selle
Ma andsin selle sulle,
Ma andsin selle
Ma andsin selle
Ta andis selle.
Kasvataja: Poisid, lähme nüüd laua juurde ja aitame Dunnot, kleepime tihase ja härjavitsa aplikatsiooni.
Lapsed võtavad värvilise paberi, rebivad selle väikesteks tükkideks ja kleebivad rebenenud paberist välja aplikatsiooni.
Sõrmeharjutus "Söötja"
Mitu lindu söötis
meie oma on saabunud
me ütleme:
kaks tihast, varblane,
kuus kuldvinti ja tuvi,
kirevates sulgedes rähn.
Kõigil oli piisavalt teravilja.
Lapsed teevad rakendust. Kogume kõik tööd suurele paneelile.
Kasvataja: Poisid, mida me täna tegime, millest me täna rääkisime? Mis mänge mängiti? Mis sulle kõige rohkem meeldis? Laste hindamine. 5. Lapsed hindavad oma ja kaaslaste töid, nimetavad kujutatud linde, selgitavad nende eripärasid, samuti seda, mis neid kõiki ühendab.
6. Tegevuste lõpetamine - töökoha koristamine.

Rakendustunni kokkuvõte keskmise rühma esitluse abil "Talvivad linnud"

Rakenduse kokkuvõte, kasutades ettekannet keskmises rühmas "Talvivad linnud"

Esitab õpetaja Andronova Victoria Leonidovna

Tunni eesmärk:

Tugevdada kääridega töötamise oskust.

Harjutus ristkülikute nurkade lõikamiseks, ümardamiseks; harjutage lapsi ristkülikutest mööda joont välja lõikama kolmnurkseid kujundeid.

Fikseerida mõiste "talvivad" linnud.

Anda lastele aimu talvitavate toidulindude liikidest.

Arendada kujutlusvõimet, tähelepanu, mõtlemist, objektide terviklikku taju.

Kasvatage lindudesse hoolivat ja sõbralikku suhtumist.

Aktiveerige kõnes üldistavad sõnad: "talvelinnud"; ettepanekutega vastata.

Varustus: ettekanne "Talvivad linnud".

Jaotusmaterjal: linnukeha toorikud; tiibade detailid, erineva kuju ja värvi saba, liim, salvrätik, viltpliiatsid.

Eeltöö:

1) Vaatlus vareste, varblaste, härjameeste jalutuskäigul.

2) G. Skrebitsky loo "Pika sabaga röövlid" lugemine.

3) A. Jašini luuletus “Sööda linde talvel”, M. Glazkov “Sööda linde”.

4) Didaktilised mängud, harjutused, mõistatused.

5) Kirjeldavate lugude, vestluste koostamine.

Kursuse edenemine.

1. Organisatsioonimoment

Lapsed, öelge külalistele tere. Tulge nüüd minu juurde, seiske ringis ja naeratage üksteisele, hästi tehtud, olete ilusad ja targad lapsed. Täna rühma tulles leidsin sealt võõra kasti. Uurime, mis selles on – arvake ära mõistatus.

Ta armastab seemneid ja seapekki, lendas hommikul õue

See väike lind. Arva, kes?. (tihane)

Kuulake, kui kaunilt ta laulab. Siin, poisid, on ka teade metsaelanikelt.

Nad muretsevad lindude pärast, kuidas nad talve veedavad, väljas läheb juba külmaks.

Istuge toolidele. (Õpetaja pakub ekraanile vaatamist. (1 slaid))

- Vaadake, kui palju erinevaid linde on ekraanil (vaadates illustratsioone). Milliseid linde sa tead? (Laste vastused.)

Mis on nende lindude nimi ühesõnaga?

Mis need linnud on? (Talvivad linnud) Miks neid nii kutsutakse?

2. Sissejuhatus teemasse

Õigesti.

See on lindude nimi, kes jäävad üle talve. Need on linnud, kes suudavad kohaneda erinevate tingimustega.

3. Tunni eesmärgi seadmine.

Täna räägime talvituvatest lindudest ja teeme avalduse. Vaadake ekraanil olevaid pilte ja pange lindudele nimed. (Seda talvitavat lindu kutsutakse: tuvi, tihane, varblane, vares, rähn, härjalind).

4. Piltide vaatamine.

Muidugi teate, et külma ilmaga lendavad paljud linnud lõunasse. Kuid mitte kõik, on neid, kes ei lenda ära, vaid elavad aastaringselt meie juures. (Vares, tuvi, varblane elavad aastaringselt).

Ja on neid, kes tulevad meile ainult talveks (talveks saabuvad tihased, härjakesed)

Härjapuid kutsutakse nii, sest nad lendavad meile koos esimese lumega.

Härjal on punane rind, sinakashall selg ning must pea ja tiivad.

Tihasel on kollased rinnad, rohekas selg ning mustad pead ja tiivad ning rinnal sidemed.

Tihasel on kollakasroheline selg, kollane kõht laia musta triibuga. Tiivad on hallikassinist värvi heleda põikitriibuga.

See lind on teile tuttav. Kes see on?

Räägi mulle varblasest.

Mis ta on? (väike, taupe, hall, krapsakas, kiire).

Kuidas saab seda lindu hellitavalt kutsuda? (varblane, varblane jne)

Mis need linnud on? Need on talvised linnud.

Miks neid nii kutsutakse? Nad elavad meie juures talvel.

Mis on talvel lindudele hullem, külm või nälg? (nälg)

Mida linnud talvel söövad? (laste vastused)

Jah, enamasti on (marjad, puuseemned, taimede seemned) (2 slaidi)

Kas saame talvel linde aidata? (sööda linde)

Poisid, öelge palun, kuidas saate talvel külma ilmaga linde aidata?

(laste vastused)

Kui paneme terad maapinnale, võivad need olla lumega kaetud. Mida teha? (Parem on teha söötjaid.) (3 slaidi)

5. Fizminutka "Linnud":

Väikesed linnud lendasid.

Kui nad lendasid – kõik inimesed vaatasid.

Kuidas nad maha istusid – kõik inimesed imestasid.

Istus, istus, lendas, lendas

Laulud lauldi.

6. Teeme koos sinuga talvitavaid linde. Istuge laudade taha, ma näitan teile, kuidas me linnu valmistame.

7. Sõrmeharjutus "Rähn"

On aeg sõrmedega mängida.

Koputan puidule, (avatud peopesa - puit, nimetissõrm)

Ussi tahan saada, (teine ​​käsi on rähni nokk. Iga rea ​​eest)

Kuigi ta kadus koore alla, (neli sõrmelööki peopesal.)

See jääb ikkagi minu omaks.

8. Laste iseseisev töö. (Käsib rahustav muusika.)

Teie töölaual on erineva kuju ja värviga tiivad ja sabatükid, nii et saate nende hulgast valida oma lindudele sobivamad.

Lapsed teevad rakendust.

Ja nüüd kohtleme oma sõpru. Minge ja asetage oma lind toidutaldriku lähedusse, mida teie lind kõige rohkem armastab. (taldrik leivapuruga, peekoni, teravilja, pihlakaga)

Lapsed panevad oma tööd lauale.

Milliseid erinevaid linde sa said.

9. Tunni tulemus.

Sel ajal, kui meie linnud söövad, palun teil kõigil seista ringi ja öelda mulle:

- Mida sa täna õppisid? (Milliseid linde sa kohtasid)

- Mis on teile kõige rohkem meelde jäänud? (Laste vastused.)

- Mis probleemi põhjustas?

Olete kõik tublid, pingutasite väga, suutsite teha ilusaid talvituvaid linde. Teeme endale pai. Ja õhtul kirjutame metsaelanikele kirja, et teeme söötjad ja toidame linde.

10. Kodutöö: lindude söögimajade valmistamine.

Temaatiline valik mänge ja harjutusi, teema: "Linnud"

Eesmärgid:

Laiendage laste teadmisi lindude kohta.
Rikastage laste selleteemalist sõnavara.
Kinnitada teadmisi suuruse (suur-väike), värvi (kollane, punane, sinine, roheline), asukoha ruumis (ülemine-all, parem-vasak), geomeetriliste kujundite (ring, ruut, kolmnurk, ristkülik) kohta.
Jätkake etteantud arvu üksuste loendamist ja numbrite arvu (1 ja 2) märkimist.
Täiendage sõrmede ja pliiatsitega joonistamise, liimimise, modelleerimise oskusi.
Arendada mõtlemist, peenmotoorikat, liigutuste koordinatsiooni.
Arendada kuulmis- ja visuaalset taju.
Tõsta soovi linde aidata.

Varustus:

Demonstratsioonipildid (vares, kägu, varblane, ööbik, kuldnokk).
Paabulindu kujutavad pildid, erineva värvi ja suurusega nööbid.
Riidelõksud, lindude siluettpildid.
Suure ja väikese pesa kujutavad pildid, kaardid numbritega 1 ja 2, papist välja lõigatud munad.
Kaheks osaks lõigatud muna siluettkujutis.
Plastmunad, väikesed linnumänguasjad.
Taustapilt marjade joonistamiseks, punased näpuvärvid.
Pilt kajakast pulgal.
Paarispildid lindude kujutisega.
Pildi taustaks söötja, liim, tangud, paberist välja lõigatud linnukesed.
Papist toorik "lind", tiivad paberist välja lõigatud, liim. Must plastiliin.
Kalade siluettpildid.
Taustapildid, mille ühel serval on linnumaja kujutis ja teisel serval linnud, pliiatsid.
Kuhjades on plastiliiniga kaetud rähni kujutav pilt, puutüvi mardikatega ja röövik.
Pilt, millel on kujutatud linnumaja skeemi, skeemile vastavad värvilisest papist geomeetrilised kujundid.
Tühi pilt, millel on kujutatud tihast, must plastiliin, kollased sõrmevärvid.
Kellad.
Lindude häälte helisalvestused, m / f-i laul “Kes on linnud?”, “Valame lindudele puru”, Aljabjevi “Ööbik”.

Lindude häälte kuulmine

Vaata pilti – see on vareslind. Kuulake tema häält. Ürita end nagu vares öelda "kar-r".

Vaata pilti – see on varblane. Kuulake tema häält. Proovige öelda end nagu varblane "tšik-tširik".

Vaata pilti – see on kägulind. Kuulake tema häält. Ürita ennast nagu kägu öelda "kau-kuh".

Didaktiline harjutus "Kelle hääl?"

Lindude kujutised on paigutatud ruumi erinevatesse kohtadesse. Mängitakse helisalvestist ühe linnu häälest ning lapsed peavad oma silmadega vastava pildi leidma ja sellele siis lähenema.

Didaktiline harjutus "Munad pesades"

Siin on pesad. Loendage neid. Mitu pesa on pildil? Kaks pesa. Ja pesad on samad või erinevad. Erinevad. Üks pesa on suur, teine ​​väike. Näidake mulle suurt pesa. Näidake mulle väikest pesa.

Asetage üks muna väikesesse ja kaks muna suurde pessa.
Asetage number 1 ühe muna sisaldava pesa alla. Ja mis numbri me kahe munaga pesa alla paneme? Number 2.

Didaktiline mäng "Murda osadest terve muna"

See muna on katki. Selles oli tibu. Kasva suureks ja löö muna lahti. Õue pääsemiseks. Proovime muna voltida. Tee osadest tervik.

Mäng "Mis on muna sees?"

Võta korvist muna, ava see ja vaata, mis seal sees on.

Lapsed avavad plastmune ja leiavad seest mänguasju, millel on kujutatud linde. Lapsed kutsuvad oma linnu, kui nad ise ei saa, helistavad täiskasvanule ja paluvad lapsel korrata.

Sõrmejoonistus "Marjad linnule"

Talvel maiustavad linnud puuokstele jäänud marjadega. Joonistame lindudele veel marju.

Mäng pesulõksudega "Lind"

Kinnita linnule pesulõksud nii, et tal oleks nokk, käpad ja ilus saba.

Rakendus "Linnud söötjal"

Talvepäeval okste vahel
Külalistele on laud kaetud.
laud uus,
Söögituba lindudele
Kutsub õhtusöögile
Söö puru.

Määri sööturi pinnale liim, peale vala kruubid. Nüüd lendavad linnud, nokivad teri. Liimige linnud pildile.

Muusikaline harjutus "Valame lindudele puru"

Lapsed helistavad muusika saatel kellasid.

Ehitus "Linnumaja"

Inimesed aitavad linde, kui nad neid toidavad. Ja inimesed aitavad linde ka siis, kui nad neile maju ehitavad ja puu otsa riputavad. Siin on maja – linnumaja – kuldnokklinnule.
Paneme välja geomeetriliste kujundite linnumaja.


Milliseid geomeetrilisi kujundeid kasutasite? Mis värvi ruut on? Kolmnurk, ring, ristkülik?
Nüüd võta pulk ja kinnita linnumaja külge ahven, millele lind istub. Ja siin lendas starling teie linnumajja.

Visuaalne tegevus "Aita lindudel linnumajja lennata"

Võtke üles linnumaja, linnumaja ja kinnitage see puu külge. Hästi tehtud. Liimime selle peale. Nüüd võtame pliiatsid ja joonistame iga linnu juurest tee linnumaja juurde.

Dünaamiline paus "Kiirusta teel"

Lapsed liiguvad muusika saatel, kujutades linnu lendu (kõndimine, jooksmine, hüppamine).

Muusika kuulamine: Aljabjevi "Ööbik".

Esitatakse vastav helisalvestis.

Vaata hoolega pilti ja mõtle, kes pole pildil olev lind? Kuidas sa arvasid? Ja kes see on?

Ja nüüd tuleb leida pildilt lind, kes erineb teistest lindudest. Kus ta on?

Didaktiline mäng "Leia paar"

Valige linnupilt. Otsige oma linnule teine ​​täpselt samasugune lind.

Sõrmede võimlemine "Varblane"

Sa oled beebi, varblane,
Ärge olge külmaga häbelik.
Löö nokaga söötjat,
Söö kiiresti.

Lapsed lukustavad pöidlad ja vehivad peopesadega, imiteerides linnu lendu. Seejärel panevad nad ümardatud parema käe sõrmeotstega lauale ja koputavad nimetissõrme padjaga. Seejärel tehakse sama vasaku käega.

Ja siin on lind nimega paabulind. Paabulinnul on ilus saba.

Ja me muudame selle veelgi ilusamaks, kui laotame paabulinnu saba sulgedele nööbid.

Paberi konstruktsioon "Lind"

Liimige oma linnusilmad mustast plastiliinist, üks mõlemale poole pead. Ja seejärel liimige tiivad, samuti üks mõlemale poole linnu keha. (Pärast viimistlustööd tehakse ettepanek käsitöö läbi lüüa).

Mobiilimäng "Kuumus, külm"

Ja nüüd mängime mängu "Kuuma, külma". Teist saab varblased. Käskluse "soe" peale - lennata ja siristada ning käsul "külm" - saristada ja kükitada kõrvuti.

Visuaalne tegevus "Tihane"

Musta plastiliini tükist teevad lapsed linnule silma. Ja kollase värviga värvi linnukese kõht näpuga üle.

Harjutus "Aita rähnil toitu leida"

Rähn otsib puukoore alt putukaid ja usse. Võtke virnad ja eemaldage koore ülemine osa, et leida alt rähnitoitu.

Võimlemine silmadele "Kajakas"

Ja siin on merilind kajakas. Jälgime oma pilguga tema lendu.
Siin lendas kajakas üles. Lendas vasakule. Läks põhja. See lendas paremale. Pöörleb lainete kohal.

Dünaamiline paus "Kajakad püüavad kala"

Ja nüüd muutuvad lapsed lindudeks - kajakateks. Kajakad on merelinnud, kõige rohkem meeldib neile süüa kala, mida nad ise merest püüavad. Mine kala järele. Püüdke ja tooge tagasi kaks kala. (Õpetaja küsib lapselt, mitu kala ta püüdis ja mis värvi need on).

Eesmärk: tingimuste loomine kognitiivsete võimete arendamiseks läbi ränd- ja talvituslindudega tutvumise.

Ülesanded: - Laiendada ja kinnistada laste ettekujutusi ränd- ja talvituvatest lindudest, nende elustiilist ja välimusest.

  • Arendada visuaal-kujundlikku mõtlemist, kõne kuulmist, sidusat kõnet, kõne koordineerimist liikumisega, üld- ja peenmotoorikat, visuaalset tähelepanu ja kuulmistaju
  • Kinnitage lindude liimimise võtted, töötage hoolikalt liimiga.
  • Kasvatada hoolivat suhtumist loodusesse, soovi linde aidata.

Eeltöö: lindude vaatamine jalutuskäikudel, piltide ja modellide vaatamine, vestlemine, ilukirjanduse lugemine, luuletuste päheõppimine.

Vahendid: pildid rändlindudest (pardid, luiged, kirjud, pääsukesed, vankerid, kuldnokad, luiged) ja talvituvad linnud (varblane, vares, tihane, härglint, tuvi, öökull, rähn, harakas); helisalvestus, metsakohina ja lindude laulu saatel.

Jaotusmaterjal: toorikud ümbrikutesse kandmiseks, õlilapid, liim, viltpliiatsid.

Kursuse edenemine.

Kasvataja: Poisid, täna, kui ma lasteaeda läksin, leidsin ma sule (näitab). Kelle oma see teie arvates on?

Laste vastus: see on linnusulg

Õpetaja: Kellest me täna räägime?

Laste vastus: lindudest

Koolitaja: õiged poisid, täna räägime lindudest.

Mäng "Kas sa tead, eks?" .

Kasvataja: - Poisid, kas kõik linnud jäävad talveks?

Lapsed: - Ei, mitte kõik.

Õpetaja: Kuhu nad lähevad?

Lapsed: - Linnud lendavad lõunasse.

Kasvataja: - Millal linnud lõunasse lendavad?

Lapsed: - nad lendavad sügisel minema.

Koolitaja: - Mis on lõunasse lendavate lindude nimed?

Lapsed: - Rändavad.

Kasvataja: - Aga miks nad minema lendavad?

Lapsed: - Sest neil pole midagi süüa.

Kasvataja: - Ja mida söövad pääsukesed, kuldnokk, käre?

Lapsed: - putukad.

Koolitaja: - Kuhu putukad sügisel kaovad?

Lapsed: - peidavad end külma eest. Nad ronivad tarade pragudesse, puude kooresse.

Kasvataja: - Jah, see on õige, sellepärast lendavad linnud, kes toituvad kääbustest, putukatest lõunasse, kus on alati soe ja alati on toitu. Nimeta rändlinnud.

Lapsed: - pardid, sookured, kägu, pääsukesed, luik, ööbik, haigur.

Kasvataja: - Mis on nende lindude nimed, kes meie juurde talveks jäävad?

Lapsed: - Talvitavad.

Kasvataja: - Nimetage talvituvad linnud.

Lapsed: - Varesed, varblased, rähnid, tuvid jne.

Kasvataja: - Kas sa tead, miks nad talveks jäävad?

Need linnud, kes toituvad seemnetest, käbidest, marjadest, purust, searasvast ja teraviljast, jäävad talvitama. Nad võivad toitu leida. Poisid, kuidas saame aidata talvitavaid linde?

Lapsed: tehke söötjad ja täitke need toiduga.

Õpetaja: õige

"Lenda ära - ära lenda ära"

Lapsed lähevad saali keskele ja teevad muusika saatel meelevaldseid liigutusi. Niipea kui muusika peatub, kutsub õpetaja linnu. Kui ta on talvitav lind - lapsed jäävad paigale, kui on rändlind - lapsed liiguvad - "lendab" , keerutage, tehke sujuvaid liigutusi.

Mäng: "Leia lind mõistatuse järgi"

Koolitaja: poisid, nüüd peate lahendama mõistatusi ja leidma piltidelt vastused.

Olen terve päeva putukaid püüdnud
Ma söön putukaid, usse.
Ma ei lenda talveks minema
Ma elan katusealuse all.
Tibu-piiks! Ära ole häbelik!
Ma olen kogenud... (varblane)

Musta tiivaline, punase rinnaga,
Ja talvel leiab ta peavarju:
Ta ei karda külma -
Kohe esimese lumega! (pullvint)

Kar-kar-kar! Kar-kar-kar! -
See on kogu repertuaar.
Teatab vahtra võra
Sinu lauluga... (vares)

Männitüvel küüniste peal,
Punapäine paigaldaja ronis sisse.
Ta töötas kaalu kallal
Aga metsas polnud valgust. (rähn)

Ja siin on veel üks mõistatus.
Määne kirju,
pika sabaga lind,
rääkiv lind,
Kõige jutukam (harakas)

Luuletuse lugemine koos mänguasja demonstreerimisega (harakad)

Nelikümmend lendas meile
Belogruda, valge küljega
särises, hüppas
Ma purustasin lahtise voodi,
Kaevasin noka kuhugi,
Tegin oma saba lombis märjaks,
Siis raputas ta sulgi,
Jooks ja lehvitas!

Kasvataja: Ma olen nelikümmend, ta just ütles, et tal pole üldse sõpru ja tal on väga igav. Kuidas harakast kahju olla? Kuidas harakat aidata?

Lapsed: me peame leidma tema sõbrad.

Kasvataja: teeme koos nelikümmend sõpra.

Vaata meie harakat! Harakal on hüüdnimi - valgepoolne. Tal on valged suled külgedel ning must pea, tiivad ja saba. Haraka saba on väga ilus – pikk, sirge, nagu nool. Sellel olevad suled pole lihtsalt mustad, vaid kauni roheka varjundiga. Harakat ei saa segi ajada ühegi teise linnuga.

Sõrmede võimlemine: "Kümme linnuparve"

Laula kaasa, laula kaasa:
Kümme lindu kogunevad. (plaksutab käsi)
See lind on ööbik (painutage vaheldumisi parema käe sõrmi, alustades väikesest sõrmest)
See lind on varblane
See lind on unine ööbik.
See lind on vahatiib
See lind on rukkirääk
See lind on lind (painutage vaheldumisi vasaku käe sõrmi, alustades väikesest sõrmest)
hall sulg
See on vint
See on kiire
See on lõbus siskin
No see on kuri kotkas (hoia vasakut pöialt)
Linnud, linnud koju! (vehitab kätega nagu tiivad)

Lapsed teevad rakendust. "harakas" eelnevalt ettevalmistatud osadest helisalvestuseks "Linnu hääled" .

Koolitaja: - Hästi tehtud, poisid, saite kõigi ülesannetega hakkama, teate palju ja saate sellega hakkama. Tänagi valmistasin lindudele maiuse: peekonit, seemneid, teri, leiba. Nüüd läheme jalutama ja toidame neid linde, kes meie saidile lendavad.